Whatsapp dolandırıcılarına büyük darbe

İNTERNET - 25 Aralık 2017, 12:06

Whatsapp üzerinden gelen dolandırıcılık iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Elinizde bulunan dolandırıcılık mesajlarını yargıyla paylaşmalısınız...

 

WhatsApp söz konusu olduğunda her zaman dikkatli olmak gerekiyor. İnsanların telefon numaraları üzerinden işleyen bir sistem olduğu için, eğer herhangi biri sizin numaranızı bir şekilde ele geçirirse iletişime geçme şansı elde edebiliyor. Bu durumda platform üzerinde dolandırıcıların ilgilisi çekiyor.

Son dönemde artan bu dolandırıcılık olaylarının önüne geçebilmek için İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi dava yoluna gitti. Av. Murat Eltutan tarafından yapılan şikayet üzerine, Türkiye’de bulunan bir İtalyan firmaya “Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçundan dolayı dava açıldı.

WhatsApp dolandırıcılarına büyük darbe

“WhatsApp uygulamanızın süresi dolmak üzere, yenileyiniz.” şekilde gelen mesajlar uzun bir süredir takipsizlik kararından dolayı sonuçsuz kalıyordu. Ama Eltutan tarafıdan yapılan şikayetle birlikte Türk mahkemelerinden emsal olacak bir karar çıkmış oldu.

WhatsApp dolandıcılarına karşı atılan bu büyük hamleyi destek amacıyla, Av. Murat Eltutan da halkın elindeki dolandırıcılık mesajlarını yargı ile paylaşmasını istiyor ve aynı zamanda davayı da takip etmelerini öneriyor.

Yorumlar