DJI'dan profesyonellere özel 6K kamera

ELEKTRONİK - 12 Ekim 2017, 17:09

DJI, havadan görüntüleme için optimize edilmiş dünyanın ilk Super 35mm kamerası DJI Zenmuse X7'yi duyurdu. Bu kamera sayesinde 6K çözünürlükte video kaydı yapılabiliyor

 

DJI, profesyonel film yapımcılarının drone ile yüksek kaliteli videolar kaydedebilmesi için Zenmuse X7 isimli kamerasını tanıttı. DJI Inspire 2 drone için tasarlanan kamera yeni DJI Cinema Color sistemine sahip ve 6K çözünürlükte video kaydı yapabiliyor.

DJI'nın "entegre bir drone kamera için şimdiye kadarki en yüksek görüntü çözünürlüğü" dediği özelliklerle Zenmuse X7, Süper 35mm sensörünü kullanarak 6K CinemaDNG RAW veya 5.2 k Apple ProRes çekimi 30 fps'e kadar çekim yapabiliyor. Ayrıca 59.94 fps'ye kadar 3.9K CinemaDNG RAW veya 2.7K ProRes çekebilirsiniz.

Yeni Super 35mm sensör, düşük ışıklı senaryolar için düşük gürültülü özelliklere sahip 14 durak dinamik aralığı sunuyor. Böyle geniş dinamik aralıklarla kamera, yüksek kontrastlı sahnelerin çekimi için mükemmel ayrıntılar sunuyor ve gölgeleri koruyor.

"Zenmuse X7, profesyonel içerik yaratıcılarının havadan çekimlerini talep ettikleri gibi çarpıcı ve canlı bir hale getirmek için ihtiyaç duydukları her şeyi sunuyor" diyen DJI Kıdemli Ürün Müdürü Paul Pan sözlerine şunları ekledi, "Zenmuse X7, büyük Super 35 sensörden yeni bir montaj, objektif ve renk sistemine kadar, görüntü yönetmenlerine ve profesyonel fotoğrafçılara, kolayca entegre edilmiş yüksek kaliteli görüntüleri yakalamak için DJI Inspire 2 drone ile sorunsuz çalışacak benzersiz bir takım set sunuyor. endüstri lideri avuçiçi kameralarla çekilen projelere dönüştürdü."

Yeni kamera, DJI DL-mount özel havadan montaj sistemini kullanıyor. Bu montaj aparatı, asal merceklerle kullanılmak üzere tasarlanmış "ultra-kısa" bir flaş odak mesafesine sahip.

Her biri maksimum f / 2.8 açıklığı olan ve karbon elyaftan yapılmış yeni lensler 16 mm, 24 mm, 35 mm ve 50 mm'dir; bu nedenle drone kullanımı için dayanıklı ve hafiftir.

16mm lens dahili bir ND 4 filtreye sahiptir ve 24mm, 35mm ve 50mm objektiflerde mekanik bir obtüratör bulunur.

Zenmuse X7 2699 dolarlık fiyatla satışa sunuldu. 16mm, 24mm ve 35mm objektifler 1300 dolar, 50mm lens ise 1200 dolar fiyatla satılıyor. Kamera ve tüm lensler için 3300 dolarlık bir paket var. DJI ürünleri Kasım ayından itibaren tüketicilere göndermeye başlayacak.

Yorumlar