Apple'dan çip itirafı

DONANIM - 05 Ocak 2018, 10:17

Apple, Mac ve iOS işletim sistemlerinin çip hatalarından etkilendiğini duyurdu

 

Apple, tüm Mac sistemlerinin ve iOS işletim sistemli aygıtlarının Meltdown ve Spectre çip hatalarından etkilendiğini, ancak, şimdiye kadar herhangi bir müşterilerinin bu durumdan olumsuz etkilenmediğini açıkladı.
Apple web sitesinden yaptığı açıklamada iPhone işletim sistemi güncellemelerinin (iOS 11.2) ve Mac sistem güncellemelerinin (macOS 10.13.2), Apple TV güncellemelerinin (tvOS 11.2) Meltdown hatasına karşı ürünleri korumaya aldığını söyledi. Bu güncellemelerin aygıtları yavaşlatmadığını söyleyen Apple Meltdown çip hatasının Apple Watch’ları etkilemediğini söyledi. 
Mac ve iOS aygıtların Web taratıcılar aracılığıyla Spectre saldırılarına maruz kalabileceğini aktaran Apple Safari web tarayıcı için “önümüzdeki günlerde” yeni bir yazılım yaması geliştireceğini ekledi. Apple tüm müşterilerine tekrar uygulamaların sadece App Store’dan indirilmesini tavsiye etti. 
Araştırmacılar Çarşamba günü, günümüz işlemcilerinde, son yirmi yılda piyasaya sürülen birçok tablet, telefon ve dizüstü bilgisayarları etkileyebilecek ciddi bir güvenlik açığı keşfetmişti. Meltdown ve Spectre de bu güvenlik açıklarından ikisiydi.

Yorumlar

  • erol göy05 Ocak 2018 10:56ISIRILMIŞ ELMA AMBLEMLİ ELMANIN PİYASA DEĞERİ 900 MİLYAR DOLARI AŞTI BİZİM VESTEL'İMİZ DE APPLE'NİN ÜRETTİĞİ GİBİ CEP TELEFONU/TABLET ÜRETİYOR AMA ÜRETİM KAPASİTESİ DÜŞÜK OLDUĞUNDAN PİYASA DEĞERİ BİR MİLYAR DOLAR ETMİYOR VESTEL GİBİ TEKNOLOJİ ÜRETEN FİRMALARIMIZ ÜRETİM KAPASİTELERİNİ ARTIRMALARI İÇİN TEŞVİK EDİLMESİ GEREKİRDİ teşvik edilseydi dış ticaret fazlamız olurdu

    (%0) (%0)