Baselworld Fuarı’nın lüks saatleri

Kadınlara özel

İsviçreli saatçi Chopard’ın yalnızca kadınlar için tasarlanan Chopard Imperiale’in kasası ve bileziği 18 ayar altından. Ayrıca gümüş tonlu kadranın üzerinde inci sedef, çerçevesinde pırlantalar mevcut ve mor kuvars taşlarla süslenmiş.

16

Parasının karşılığı

Uzunluğuyla öne çıkan isimler bazı lüks saatleri gizemli kılıyor. İsviçreli saat markası Hublot’un üretimi olan the 'Big Bang Sang Blue Full Diamond Pave' gibi. Sınırlı sayıda, 200 adet üretilen the Big Bang’in kadran çerçevesi 256, bilekliği 132 pırlantayla süslenmiş. buck?

26

Lüks, tekonoloji ile buluşuyor

Japon saat üreticisi Seiko, Astron GPS Solar saatini, lüks çekiciliğini artırmaktan çekinmeden bir kol saatinden çok kronograf olarak markalandırıyor. Saat, sadece zaman dilimini otomatik olarak güncelleyen dahili GPS‘e sahip değil, aynı zamanda tüm enerjisini güneş ışığından alarak pillere de ihtiyaç duymuyor.

36

Basel'de lüksün gösterisi

İsviçreli ve diğer saat markalarının 100 yıllık sergisi olan The Baselworld Saat ve Takı Fuarı'nın daha iyi zamanları da oldu. Küresel siyasi ve ekonomik zorluklar ve İsviçre Frangı'nın gücü ülkenin saat ticaretini olumsuz etkiledi. İsviçre saatlerinin küresel ihracatı, şubatta yıllık yüzde 10 düşüşle 1,5 milyar dolar seviyesine geriledi.

46